اصول طراحی وب سایت UX برای مبتدیان

آیا تا به حال وب سایت شرکتی را به دلیل درگاه های پرداخت ناشیانه یا ناوبری سخت در لیست محصولات رها کرده اید؟ اگر چنین است، از اهمیت تجربه کاربری (UX) برای اقتصاد مد?

تجربه کاربری به نحوه تعامل بازدیدکنندگان طراحی سایت شرکتی با محتوا، از جعبه های جستجو و ربات های طراحی سایت شرکتی، برای کمک به پورتال ها و لیست محصولات اشاره دارد. و این یک منطقه به سرعت در حال رشد در بخش دیجیتال است، زیرا شرکت‌ها برای ارائه بهترین تجربه ممکن در رقابت هستند.

 

در Ironhack، ما به مبتدیان و متخصصان به طور یکسان آموزش می دهیم. و در اینجا برخی از اصول راهنمای ما برای کمک به تجربه کاربر حرفه ای در تغییر شکل نحوه استفاده ما از وب آمده است.

 

1. ثبات کلید است

اول از همه، طراحان تجربه کاربری باید تمرکز لیزری را بر روی ثبات داشته باشند. این به معنای رجوع به دستورالعمل های برند و سبک خانه برای زیبایی شناسی و زبان است. اما مهمتر از دیدگاه تجربه کاربر، این به معنای اطمینان از این است که تمام سفرهای کاربر با مکانیسم های مشابه برای فرآیندهای مختلف در طراحی سایت شرکتی یکسان هستند.

 

سازگاری یک مزیت کلیدی دیگر دارد: وقتی کاربران از طراحی سایت شرکتی بازدید می کنند، می خواهند با هر صفحه ای که استفاده می کنند احساس راحتی و آشنایی داشته باشند. بنابراین، مدل‌سازان خوب UX عناصری را که از طراحی سایت شرکتی مشابه آشنا هستند، ترکیب می‌کنند و سخت تلاش می‌کنند تا کاربران از اولین باری که بازدید می‌کنند، احساس کنند که در خانه هستند.

 

2. نیازهای کاربر همه چیز است

در دنیای تجربه کاربری، همه چیز باید حول محور نیاز و احساس کاربران باشد. هنگام ایجاد طراحی سایت شرکتی یا برنامه‌هایی که هدفشان جلب توجه، ارائه تجربیات و ایجاد تبدیل است، هیچ چیز مهم‌تر نیست.

 

به همین دلیل، مبتدیان باید بیاموزند که چگونه خود را به جای کاربران بگذارند، تا بتوانند درک کنند که بازدیدکنندگان واقعاً چگونه با طرح های آنها درگیر می شوند. ایجاد پرسونای کاربر در اینجا یک روش اکتشافی مفید است. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند جمعیت‌شناسی و رفتارهای مختلف را مدل‌سازی کنید، به طوری که طراحی سایت شرکتی می‌توانند برای همه، از دانش‌آموز تا سالمند، بهینه شوند.

 

3. نحوه ترسیم سلسله مراتب سایت را بیاموزید

یکی دیگر از مهارت های مهم برای مبتدیان UX، توانایی ایجاد نمایش های بصری از نحوه کار طراحی سایت شرکتی است. به طور کلی، این به معنای درک چگونگی قرار گرفتن عناصر یک طراحی سایت شرکتی خاص در یک سلسله مراتب بزرگتر است.

 

سلسله مراتب می توانند اولیه یا بصری باشند و هر دو مهم باشند. سلسله مراتب اولیه آشناترین هستند و به نحوه سازماندهی محتوا در طراحی سایت شرکتی می پردازند. این شامل مواردی مانند صفحات اصلی، دسته‌بندی‌های محصول، فهرست‌های محصولات فردی، و صفحات اضافی مانند شرایط و ضوابط یا بخش بسیار مهم «درباره ما» می‌شود.

 

سلسله مراتب بصری به همان اندازه مهم است. این به نحوه قرارگیری عناصر طراحی سایت شرکتی بر روی طرح کلی اشاره دارد. کدام گرافیک برجسته ترین است؟ اندازه دکمه های ناوبری چقدر باید باشد؟ همه چیز باید به گونه‌ای گرد هم بیاید که بازدیدکنندگان را تشویق کند تا محتوا را بررسی کنند و تبدیل‌ها را انجام دهند.

 

4. کارکرد مقدم بر زیبایی است

هنگام ساخت مدل‌های UX، مهم است که این اصل را در نظر داشته باشید: قابلیت استفاده هر بار بر زیبایی برتری دارد. در حالی که هیچ اشکالی در خلاقیت های دیجیتالی زیبا وجود ندارد، اما اگر استفاده از آنها آسان و کارآمد نباشد، طراحی سایت شرکتی تمایل دارند بازدیدکنندگان را بازدارند و در نتیجه تجربه کاربری غیر استانداردی را به همراه داشته باشند.

 

مبتدی ها نباید احساس کنند که نمی توانند ظاهر طرح های خود را آزمایش کنند. اما این ایده خوبی است که هر صفحه را دوبار تست و آزمایش کنید تا مطمئن شوید که پیشرفت های زیبایی شناختی قابلیت استفاده را به خطر نمی اندازد. همانطور که مهارت‌های خود را توسعه می‌دهید، می‌توانید روان‌تر کار کنید، اما حسابرسی UX همیشه یک نقطه شروع خوب در روزهای اولیه حرفه شما است.

 

5. آیا سایت برای هر زمینه ای پاسخگو است؟

متخصصان تجربه کاربری معاصر باید شبکه خود را به طور گسترده ای پخش کنند. ایجاد طراحی سایت شرکتی که در Chrome ظاهر و احساس خوبی دارند کافی نیست. باید تجربه کاربران گوشی های هوشمند، تبلت ها، مرورگرهای متنوع و حتی اپلیکیشن های تخصصی را در نظر بگیرید.

 

مبتدیان باید پروژه های خود را در قالب زمینه ای قرار دهند و مطمئن شوند که برای هر موقعیتی کار می کنند. آیا طراحی سایت شرکتی شما برای افرادی که هنگام خرید گوشی خود را چک می کنند، یک UX قوی ارائه می دهد؟ آیا برای استفاده در هنگام رفت و آمد به اندازه کافی سریع است؟ و آیا هر نسخه دسترسی به محتوای مورد نیاز کاربران را فراهم می کند؟

 

6. بدون در نظر گرفتن قابلیت دسترسی طراحی نکنید

در کنار دستگاه‌ها، سازندگان تجربه کاربر باید دسترسی را پیش‌زمینه کنند. بدون فراهم کردن امکان دسترسی به صندلی چرخدار، مدرسه یا بیمارستانی طراحی نمی کنید. و بدون در نظر گرفتن افراد کم بینا، سیستم های عابر پیاده ایجاد نمی کنید. چیزها در طراحی سایت شرکتی تفاوتی ندارند، جایی که افراد مختلف به یک منبع دسترسی دارند.

 

به این فکر کنید که افراد دارای معلولیت چگونه با طراحی سایت شرکتی شما تعامل خواهند داشت. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید طرح رنگ را به خوبی تنظیم کنید تا مطمئن شوید که طراحی سایت شرکتی برای کاربران کم بینا بهینه شده است. و ساده کردن هر صفحه برای ایجاد جریان ها و مکانیسم های تحویل محتوا که زندگی را برای همه آسان می کند، مهم است.

 

7. پیشرفت پروژه را تحت کنترل نگه دارید

پروژه های UX چند چیز مشترک دارند. اولا، آنها تمایل دارند از نقاط عطف پروژه مشابه عبور کنند. و ثانیاً، اگر کنترل پیشرفت پروژه را حفظ نکنید، آنها می توانند به سرعت بسیار بسیار پیچیده شوند.

 

با این حال، مبتدیان می توانند با مراجعه به مرحله ای که در فرآیند مدل سازی به آن رسیده اند، مدیریت پروژه های خود را بسیار آسان تر کنند.

 

مراحل از ایده‌پردازی و برنامه‌ریزی، تا ایجاد اثبات مفهوم و طرح‌های نمونه اولیه، اصلاح آن نمونه‌های اولیه برای ایجاد مدل‌های کاری، و سپس تکمیل مؤثرترین مدل برای ایجاد یک طراحی سایت شرکتی آماده و آماده ادامه دارد.

 

قبل از نمونه سازی کامل برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که تست شما قبل از قرار دادن عنصر نهایی کامل شده است. به این ترتیب، نسبت به تکمیل پروژه‌ها در برنامه زمان‌بندی احساس اطمینان بیشتری خواهید داشت و نتایج نیز چشمگیرتر خواهند بود.

 

8. همه چیز را ساده نگه دارید

در طراحی سایت شرکتی اصل "کمتر، بیشتر است" باید هر کاری را که انجام می دهید هدایت کند. به استفاده از وب خود فکر کنید. آیا تا به حال از زبان پیچیده، کلیک کردن از طریق 3-4 درگاه برای دسترسی به صفحات پرداخت، یا مجبور به باز کردن چندین برگه برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود قدردانی کرده اید؟ احتمالا نه.

 

برای مبتدیان همیشه آسان نیست، اما سعی کنید تا جایی که ممکن است بدون به خطر انداختن تجربه کاربری کلی، آن را کاهش دهید. همیشه از زبان ساده استفاده کنید. به پاک کردن تایپوگرافی پیام ها و دکمه ها بچسبید. و به هر قیمتی از بهم ریختگی پرهیز کنید.

 

با کمک Ironhack به یک متخصص تجربه کاربری تبدیل شوید

UX یک بخش پررونق در اقتصاد دیجیتال است. شرکت‌ها در سرتاسر جهان به ارتشی از مهندسان برای ساخت طراحی سایت شرکتی نیاز دارند که آنچه را که کاربران می‌خواهند ارائه دهند، و اغلب مایلند پول زیادی برای این تخصص بپردازند.

 

شروع یک سفر تجربه کاربری ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. کافی است در یکی از بوت کمپ های Ironhack برای طراحان رابط کاربری UX ثبت نام کنید و شروع به ارائه راه حل های زیبا کنید که زندگی را آسان تر می کند. هر کسی می تواند این کار را انجام دهد، به شرط آنکه اشتیاق، خلاقیت و فداکاری داشته باشد.


webi jijio

1 Blog posts

Comments